WikiWiex.com

Водни тръби заваряване

Видео на "заваряване на тръби без прекъсване с едно минаване"

Павел Илич, Перм задава въпроса:

Видео по темата "Заваряване на пластмасови тръби. Технологията. Обхватът на оборудване"

Добър ден! Аз наскоро закупени парче земя с малка къщичка. Къщата е в добро състояние и не изисква големи инвестиции. Но това е водна система зле ни разочарова. На тръбите има места, през които се процежда водата. Тъй като всички пари са били изразходвани за закупуване на къща, а след това са много пари за да замени Аз нямам течаща вода. Така че аз започнах да се инсталира на скобите, но те могат да бъдат инсталирани във всички области на тръбите. Някои места с течове, могат само варя. За тази цел, имам заварчик, но аз не знам как да се готви тръба. Може ли да кажете как се изпълняват заваряване тръби за вода?
Експертни отговори:


тръба водоснабдяване

Работи и тръби за водоснабдяване се препоръчва, когато имате много опит на подобни дела.

Свързани Видео "HHO-клетка 8 водопровод заваряване 4 mm"

Заваряване водопровод - сериозен въпрос. Най-често тя се извършва от квалифициран персонал. Но ако има малко опит в заваряване, може да се използва за ремонт на водопровод.

Видео на тема "Инсталиране водоснабдяване (заваряване полипропиленови тръби)"

За да се подобри качеството на работа, първо трябва да се спре подаването на вода. EАко се изпълни такава операция не е възможно, то сериозно ще усложни последващия процес на ремонт, тъй като частите на връзката, се извършва много по-трудно под налягане.

В повечето случаи, за водни системи и отоплителни системи прилага цветни метални тръби (стомана, желязо и т.н.). Тяхната заваряване може да се извършва по обичайния електродъгово заваряване оборудване. Но напоследък медни тръби са били използвани, където заваряване се извършва със специални машини при ниски температури.

Сродни видеоклипове ", електрически водни тръби със собствените си ръце"

На първо място, за извършване на висококачествен заваряване на стомана водопроводни тръби, че е необходимо да се изберат правилните електродите. диаметър им не трябва да надвишава дебелината на стената на тръбата, така че да не обгорена подробно. Освен това, необходимо е да се знае как стомана се използва като материал - поцинкована или не.

Поцинкована тел заварени самостоятелно екранировка, дебелината на който не трябва да надвишава 0,8-1,2 мм. Ако такъв проводник не присъства, е възможно да се използват електроди с рутил покритие калций. Дебелината на този електрод не трябва да надвишава 3 мм. Освен това, като тръба трябва да бъде свързан захванат само.

Видео на тема "време заваряване @ 9 - полуавтоматични MIG / MAG заваряване на корен шев тръба"

При заваряване обикновена стомана тръби трябва да направи предварителна подготовка на повърхността. За тази цел е необходимо да се почистват външните стени на боя и ръжда. Това може да стане с файл като плитък прорез.

Процесът на заваряване трябва да започне в долната част на повредената тръба, в централната си част. проводник заваряване или електрод трябва да бъде перпендикулярна на мястото на ремонт. Това ще ви помогне да се изпълни качествено таван шева.

С вертикално подреждане позиция на електрод заварка трябва да бъде различен. Тя трябва да бъде настроен на остър ъгъл над зоната на разлива. Seam точка за свързване трябва да се извърши чрез прилагане.

тръба заваряване

За осъществяване на качеството на заваряване е необходимо да изберете подходящите електродите.

Шев на хоризонталните тръби са много по-лесно. Там трябва да се наблюдава само при едно условие: най-важното - не изгаря стенните части. Строителните работи трябва да започнат в долния ремонт района, постепенно се движи към върха. Сложете го по този начин първата съвместна съединение, трябва да направи своя размах на токсини. Това може да стане и с файл.

Последният етап от работата ще бъде resuture на противоположната страна на дупката, за да бъде ремонтиран. Извършване на подобна операция трябва да се внимава да не се повреди предишния слой. Тази процедура ще повиши качеството на връзката и да осигури надеждна защита от появата на теч. В повечето случаи, пренебрегвани втория заварка с наслагване на заварчици. Но това е по-добре да не се откаже такава операция.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден