WikiWiex.com

Основната плоча на приземния silnopuchinistom

Видео на "Табла ПЛАВАЩ ФОНДАЦИЯ"

Имам парцел във вилната зона на silnopuchinistom земята. Искам да се постави плоча под вана 200 мм, мисля, че да се направи 2 реда армировка. Имам няколко въпроса. Кажи ми, по-добре да се сложи на първо място - чакъл или пясък - и какво слоеве? Питам, защото чух съвсем различни мнения и би искал да знае как те са оправдани. Дали организира дренаж нужда? Смятате геотекстил полагане? Ако не изпитвате затруднения, моля обяснете не само какво да правя, но също така и защо.

Видео по темата "Solid етаж - технология"

Основна плоча и база



Ние отговаряме за. За да се организира по подходящ възглавница под фундамента, е необходимо да се излива чакъл слой 10 см по оформеното ниво на ямата. След това се излива пясък слой е 5 см. Излива се добре и пълнежът. Крайната дебелина на възглавницата зависи от много фактори: теглото на структурата, вида на почвата на мястото и т.н. По принцип, че имате достатъчно за баня 15 см.

Свързани видеоклипове "наливане на бетонната плоча на гаража (на приземния етаж)"

Що се отнася до геотекстил, че е напълно възможно да се направи без него, но е абсолютно необходима добра хидроизолация между възглавницата и основата.

Сега, защо сън чакъл яма, и едва след това - пясък. чакъл задача възглавница - за компенсиране на вдигане и ниска плътност на почва, пясък и благодарение на целия товар на земята по-равномерно разпределени.

Видео на "затопляне на фондация ВАЖНО ЗА ДОМА !!!"

Дребен служи и като дренаж и защита на фондацията от наводняване на подземните води, когато нивото им се покачва. Ако имате сравнително плитки фондации (по-малко от 1 метър), след което можете да направите, без допълнителна дренажна система. Дребен глоба и спиране на водата.

Като цяло, след това, какъв вид материал - чакъл и пясък - трябва да се сложи на първо място, решен индивидуално, защото зависи от теглото, строителни площи, характеристиките на почвата и планирания бюджет. При различни условия може да се разглежда като правилния начин за всяка организация, възглавници.

Видео на "Попълване на фундаментна плоча 17M3"

Ако смятате, че е необходимо да се повиши твърдостта на фундаментната плоча може да бъде ребра. За да направите това, уверете се прави вдлъбнатина по периметъра на изкопа и ги напълни с пясък. Понякога правят допълнителни ръбове и в средата, но вече много зависи от площта на фундаментната плоча, а теглото на конструкцията.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден