WikiWiex.com

Практически съвети: как точно определен полюсите за оградата

Петър М., Уфа задава въпроса:
Добър ден! Аз съм градинар с дългогодишен опит. Аз растат цветя, овощни дървета, съседи похвалиха градината си, те казват, че тя повдига настроението. Но има един недостатък. Почти всяка година, което трябва да се промени при оградата. Аз самият никога не съм го - има малко в този смисъл, но само наети майстори. Те работят извършва бързи пари, като малък, но в крайна сметка се оказа, че оградата е тънка, дори една година, не си струва, окосена. Отново се наемат хора на изкуството имат и други - същата ситуация. Някак аз нямам късмет с работниците. Вреди, е търпял с жена си и реши да се опита да направи всичко себе си. Ще работим бавно, внимателно - може би, да успее. Научи ни как точно определен полюсите за оградата. Аз не искам повече и сега се обръщат към кандидат-майстори. Благодаря предварително, с уважение, Петър Михайлович.


Експертни отговори:

Видео на тема "13, монтаж на огради от А до Я в заключителния етап на монтаж на стълбовете за загражденията"

Стъпки за инсталиране публикуват за ограда

Въпреки очевидната сложността на работата, се справят с тях по силата на която и да е, защото точно определен полюсите за огради може да бъде 3 начина, собственикът на земята има много да избирате:

  1. Запушване.
  2. Запълване.
  3. Бетониране.

За всеки от тези методи за монтаж трябва да се подхожда с голямо внимание, да спазват последователността от стъпки и не бързайте. Само по този начин може да се осигури качествен монтаж, което допълнително не води до деформация на оградата.

Видео на "2, монтаж на огради от A до Z, или как да се намери точката на монтаж на колона"

Един от най-трудните избори, но в същото време най-печелившите е запушването на поста в земята. Почвата се нуждае от стабилна, здрава: ако инсталирате полюси в пясъка или влажни стълбовете земни няма да трае дълго, а оградата ще започне да се облегне скоро. При работа, ще трябва профилирана тръба (г = 6 cm). Диаметърът може да се увеличи, ако оградата е много висока. Дължината се определя и от височината на оградата. Но това трябва да се вземе предвид и степента, до която е замръзнала почва (1.2 м).

Следващата стъпка е маркировка на мястото за бъдещето на оградата. За тази цел, колчетата са забити в земята на два реда (един срещу друг). От една до друга, че е необходимо да се простират на въжето. На последно място следва да се разкрият кладенци. Това обикновено се прави специална тренировка, но можете да използвате и лопата. Между вдлъбнатини трябва да се запази разстоянието - 2 или 2.5 m всяка дупка -. До 50 см дълбочина и ширина трябва да бъде 5 см по-голяма от ширината на колоната. По същия начин vymerennaya дълбочина, която е една и съща за всички стълбове, ще гарантира гладкото красива ограда.

Дупката в края необходимо за шофиране на първия стълб. Не забравяйте да го направите с партньор. Нейната мисия е да подкрепя поста идеално права. Не е необходимо да се избегне и периодична проверка на нивото му разпоредби сграда. След това е възможно движение, за да започне процеса. Пет стълба забити в земята с чук. Когато всичко е пълна и стълбовете здраво поставени в земята, пясък или чакъл трябва да бъдат уплътнени почвата. Материалът се излива бавно и всеки път силно уплътнени. Ситуацията все още е необходимо да се провери нивото. На първо място, трябва да се постави на двата стълба - по краищата на територията и да дръпне въжето от един към друг. Това ще позволи дори забити в земята, от друга.

Вторият вариант - архивиране. За това ще е необходимо средни пясък и чакъл или трошен камък. За да започне, желаната област се измерва по метода, описан по-горе. След пробити, но сега вдлъбнатини трябва да бъде по цялата дължина на земята, включително нивото на почвата замразяване (около 1.2 т).

Първата стъпка трябва да бъде в пясъка на дупка се поръсва върху него се поставя стълб, който се придържа към един човек, а вторият ще изготви ръчкам. Зад пясъка отива чакъл, пясък след това отново, и така нататък. не забравяйте да проверите позицията на ниво след всеки слой.

Друга версия на инсталацията - бетониране. Тя е подходяща за ограждане на тежки материали. Колоните могат да бъдат напълно установени в бетон, и същността на процеса е същото като в случай на обратния насип, но чакъл е необходимо да се замени варов разтвор. След маркиране на територията на цялата дължина на почвата замразяване пробити кладенци. Те поставят стълбове. Около лежеше арматура към бетон силен prisoh към публикациите. Изсушаването време - 7 дни. Може да се бетонира дупка по друг начин: изкопае дупка, половината от дължината на замразяването, задайте полюс, като го бие по-нататък. Останалите празнината да се запълни с бетон. В продължение на два дни, е необходимо да се провери нивото на позиция.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден