WikiWiex.com

Как да се наложи печка плочки?

Как да се наложи печка плочки?
Степан Н., Уфа задава въпроса:
Добър ден! Призовавам специалистите в случай на пещта. ви покаже как да се наложат печка плочки? Факт е, че аз имам една дървена къща с печка за отопление в страната. Аз съм в достатъчно често. И през зимата, също така редовно фурната да се удави. Въпреки факта, че пещта, аз транскрибира сам тази година (с помощта на моя приятел - на печка-техник), при проектирането на пукнатините на пещта и след това. Мисля, че това се дължи на факта, че тухлата е използван стар (от старата зидария). Замаже пукнатините всеки път глината вече доста уморени. И резервите си бях приключиха, а до лятото все още е дълъг. Затова реших да наложи кахлена печка, която постоянно да не се затваря дефекти. Ще бъда много благодарен на всеки, който разказва как, се извършва тази процедура. Какво трябва да се обърне внимание на това, което да се използва и т.н.


Експертни отговори:
Готварска печка, облицована с плочки

Как да се наложи кахлена печка, интересува много от собствениците на частни къщи, опитвайки се да реши проблема с честото напукване в тухлена фурна. Често, всички опити за ремонт на печката се свеждат до една проста замазка пукнатините с глина хоросан. Въпреки това, след известно време, фурната започва отново да премине парливия дим в стаята. Обшивка дизайн тухла плочки е доста проста, но ефективна мярка в това отношение. В допълнение, той има много други предимства, например, от естетическа гледна точка. Разкажи ми повече за този процес.

Последователността на работите:

Най-важният етап - подготовка на повърхността. Подготвителната работа трябва да се обърне достатъчно внимание, защото от тях крайният резултат ще зависи до голяма степен. Спомнете си, че облицовка може да бъде направено в момент, когато пещта е уволнен. Трябва да има внимателна преценка на дизайна на отопление повърхност, и със сигурност върху него след негативните аспекти са открити:

  • оригинален неравна зидария;
  • присъствие на носен на времето на мазилка слой;
  • в присъствието на една стара смес от слама.

Въоръжени с метална шпатула и четка, неравномерното груб цялата повърхност се почиства от всички замърсявания. След пречистване пещ стена структура покритие праймер състав дълбоко действие. В допълнение, съществуващите шевовете задълбочиха да изключи лепило в първия разтвор на полето закъснение.

Най-творчески момент - полагане на плочки. Тук се предполага, че е бил направен изборът на необходимите материали. Т.е. керамични плочки за облицовка на пещи вече закупени в необходимия брой и чака да се отвори. След всички тези препарати ще отидат директно към полагането на плочки продукти.

Забележка: Избягвайте да побърза, особено при полагане на първия ред, който трябва да лежи хоризонтално и идеално права.

Видео по темата "Полагане на плочки. Съвет Wizard"

Тъй като лепило, подходящо както модерна сграда композиции, както и най-често срещаната цимента. При втория вариант на варов разтвор трябва да се добави сол. Полагане на плочки върху печката е идентичен с обикновената процедура със стените или пода. Зидане плочки на пещта са дъно, поддържане необходимите хлабини между отделните елементи. Използва се за тази плочки кръстове, които задължително се отстраняват, след задаване на циментовата смес.

Припокриване лепило за работа повърхността на пещта с помощта на специална шпатула със зъби, което позволява да се разпредели равномерно всички лепилото на стените на пещи. В същото време постоянно да следи нивото на всеки ред плочки, защото това ще бъде невъзможно да се определи дефектите след изсушаване лепило. измазани изпълнява след ден, след като процедура за определяне.

Предимствата от използването на керамични плочки.

Изборът на керамични плочки за облицовка продукт на пещта има очевидни предимства, които правят този метод на декорация комин повърхност най-подходящите. Трябва да се отбележи сред тези предимства:

Сродни видеоклипове "под печката на плочки подготвя"

  • привлекателен естетичен вид на структурата;
  • надеждност изпълнение покрития;
  • на стените на пещта се появяват допълнителни свойства за пренос на топлина;
  • Топло-степенна вътрешен жизнено пространство.

Важно: Основната идея е да се съобрази с препоръките за производство на лепило за плочки, използван за определяне на керамични плочки.

Това е всички нюанси на процедурата за облицовка дизайн пещ плочки.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден