WikiWiex.com

Какво е разстоянието трябва да бъде между закачалки на тавана

Виктор Danilovich, Санкт Петербург задава въпроса:

Видео на "таван марка, удължаване на профила без съединител. Процедура"

Добре дошли! Аз отдавна се поколеба да направи окачен таван, независимо от факта, че някои от моите приятели е имал още повече време да го промените. Аз отдавна е привърженик на традиционния ремонта, но ми омръзна от досадна работа по подготовката преди завършване на тавана. Сега, след като е решил да направи гипсокартон му, височина добър таван позволява. Но аз се съмнявам, надеждността на закрепване гипсокартон на тавана. Някак си ми се струва, че тези неща е тежък и в същото време чуплив. Не бих искал да видя на тавана в един ден беше на пода. Може би можете да кажете това, което разстоянието между закачалки на тавана ще гарантира, че GC листа над главата ми ще се съхранява като стени. Приятели посъветвани различни, така че вие ​​искате да слушате съветите на експерти.


Експертни отговори:

Видео на "Първи канал: Подравнява тавана"

Надеждност на определяне на тавана на Гражданския процесуален кодекс е наистина много важно, в крайна сметка по-тежък от мазилка, например, пластмаса. Недостатъчно количество профил закрепващи точки до тавана може да предизвика най-малко огъване структура, и дори до разрушаването му. Трябва да се отбележи, че дефектите в работата, дори и на малка площ на влияние на силата на целия таван като цяло.

Монтаж схема на гипсокартон таван

Монтаж схема на окачен таван от гипсокартон.

Видео на "сухото строителство, как да се опрости сглобяването на трупа в една голяма стая"

Твърдостта на носещата рамка е предвидено за гипсокартон правилното разстояние между точките на окачване на тавана. Спиране - един П-образна метални профили, които са прикрепени към бетонния под дюбел-нокти. Те се използват, ако разстоянието между основата и окачени тавани не надвишава 125 мм. Когато широк интервал използва с подвижни устройства пръти, но разстоянието една към друга точка за окачване и е, във всеки случай тя остава същата. Етап компоненти суспензия, предназначена за 9.5 мм гипскартон, който се използва главно за довършителни работи и тавани.

Веднага трябва да се отбележи, че първата профилна шина, GK спряно от тавана на разстояние не повече от 300 mm от стената, така че на първия ред на закачалки се завинтва 30 см от него. Стъпката между точките на прикрепване по профил не трябва да надвишава 600 мм. В близост окачени летви също не са разположени на повече от 600 мм една от друга, така че интервалът между закачалките в тази посока не надхвърля 60 см.

Видео по темата "Разстоянието между разсад от краставици"

Размерите на помещенията могат да бъдат много различни, така че не това, че разстоянието между последната профила и стената, когато са изложени на 600-милиметрови стъпки ще бъде равна на 60 см. Разликата може да достигне и 80, и 75 и 85 см. В този случай, не трябва да се разчита, тази стъпка е само малко по-голям от необходимото. Нарастването й ще доведе до отслабване на конструкцията. Размахът между предпоследната и последната профила да бъде оставен 600 mm, и виси на финал, без значение колко сантиметра до лявата стена.

Някои от тях са изкушени и да се изчисли разстоянието между релсите, така че те са на еднакво разстояние една от друга. Ако направите същото решение да направи грешка, защото широчината на стандартен лист гипсокартон е 1200 mm.

Може би сега ще бъде в състояние да се изгради структура окачване, което не причинява вие се съмнявате в силата си.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден