WikiWiex.com

Как да се ремонтира баня с ръцете си

Александър Eldarovich, Новосибирск задава въпроса:

Видео по темата "Полагане на плочките е лесно! Ремонт в банята с ръцете си. Екран монтажни Тайните под керемидите за баня"

Добър ден! Майка ми я помоли да се направи в ремонта на банята. Сериозна работа, за да го направя, аз не се планират, но само решил да я варов разтвор между плочките. Но аз не съм харесвал ваната. Тя има един много стар, така че на много места тя е на разстояние от носа на емайла. тичам подмяна баня, без да се разрушава обвивката, това е просто невъзможно. Това се дължи на факта, че керемидите започва от горния ръб на контейнера. Но аз съм чувал, че има начини за възстановяване на емайла на повърхността. Може ли да кажете как да ремонтира банята с ръцете си?


Експертни отговори:

Ремонт баня използване акрил лайнер

Ремонт ръцете си баня се извършва просто. Нейната необходимост се случва, когато ежедневните дейности бани, в резултат на различните му увреждане на емайла могат да се появят. Тъй като банята е задължително битови предмети, неговата чистота и оформяне, показват добра хигиена в дома си.

Не всички собственици на апартаменти са готови да се извърши пълна подмяна баня, защото е много сложна процедура. Най-често това се дължи на факта, че при отстраняване на контейнера трябва да се направи пълна подмяна на облицовъчните стенни облицовки. Това е един много дълъг процес, който ще доведе до доста сериозни обвинения.

Най-често се инсталира в апартамента чугун или стомана баня. Iron зле изложени на появата на корозия, но има пореста структура. Големи пори на материала са много често водят до преждевременно разрушаване на слоя боя. За да се подобри ефективността на резервоара, чугун трябва да бъде добре изгарят. Все пак, защитният слой е ожулена при продължително действие на тези контейнери.

Видео по темата "Направи обновяването евтин баня може да бъде свои ръце"

Стомана, за разлика от чугун, има гладка повърхност. Но неговата структура е подложена на силни промени на корозия, която има вредни ефекти върху слой боя.

За да се избегне пълна подмяна на банята, е възможно да се прибегне до процедура на горната възстановяването на слой от емайл. Той е изпълнен със специален лак, който няма токсични миризми и е напълно безвреден за здравето.

Етапи на работа

Преди причина подобен лаково покритие, това изисква внимателна подготовка за производство на ремонтирани повърхност. Това е приоритет в процеса на възстановяване на работа. Качеството на изпълнението на тази фаза ще зависи от вида на допълнително баня. За тази цел, стари емайл нанасяне киселина, която корозия своите остатъци.

Видео по темата "Как да се ремонтира банята с ръцете си"

Следващата стъпка е да се премахне киселина състава. Това се прави с помощта на светлина сапун разтвор и топла вода, която се предоставя под високо налягане. След като изсъхне водата, трябва да се направи слой лечение обезмасляване. Това може да стане с помощта на разтворител или минерален спирт.

След това смилане баня, може да се направи с помощта на мелница ръка или фина шкурка. След полиране се прилага епоксидна замазка. Нейната слой не трябва да надвишава 1-2 мм.

След това е необходимо да се извърши цялостно почистване на стаята. Почистването трябва да се направи качествено, а не да, след като прахта е останало. В допълнение, всички дюзи трябва да бъдат затворени. Това ще помогне за предотвратяване на достъпа на въздух в стаята.

Последната стъпка се прилага лак, при което температурата на помещението трябва да бъде 20-24 °. Нанесете един нормален лак за нокти четка, така че е необходимо да се следи отблизо еднообразието на нанесения състав. В допълнение, за да се избегне необходимостта марля четка залепване на нанесения слой.

Изсушаването лак състав доста бързо, в рамките на 24-36 часа. Но трябва да мине 5-7 дни, по време на които е забранено да използват банята за пълното втвърдяване.

През последните години стана много популярен акрилни лайнери. Те се продават в магазините водопровод и произведени в различни форми. За да намерите акрил лайнер, е необходимо да се премахне оригиналните размери на кораба. Смяната му лесно може да се направи без участието на специалисти. Използването на такива вложки може значително да се опрости процедурата за възстановяване на покритие.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден